Tarnów wiadomości. To ucieszy wielu mieszkańców Tarnowa i tych, którzy poruszają się po mieście komunikacją miejską jeżdżąc do pracy, szkoły czy na zakupy. W czwartek 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu.
Z tego powodu przez cały dzień można będzie jeździć komunikacją miejską całkowicie za darmo! Ma to na celu właśnie zachęcenie ludzi do odstawienia na jeden dzień własnego samochodu i skorzystanie z dostępności komunikacji miejskiej. Przejazdy nią mają być darmowe. Trzeba jednak mieć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu i dowód osobisty.
Czwartkowa inicjatywa wpisuje się w trwający Europejski Tydzień Mobilności. Z tego powodu w Tarnowie organizowane są również inne przedsięwzięcia jak np. grawerowanie numerów w Straży Miejskiej. Mundurowi robią to jeszcze 21 i 22 września od 8 do 10 przy ul. Nadbrzeżnej Dolnej 7. Specjalna grawera ma odstraszać złodziei, a w razie zguby pomóc szybciej namierzyć rower.
Również w czwartek, 22 września, w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 odbędzie się akcja „Rowerem do szkoły”.