Jak informuje UM we wtorek, 12 maja, w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 otwarto punkty kasowe, dzięki czemu można już tam regulować płatności na rzecz miasta. Obowiązują środki bezpieczeństwa.
Punkty kasowe w budynku Urzędu Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 zostały zamknięte wraz z ogłoszeniem stanu epidemii. We wtorek 12 maja zostały ponownie otwarte i można już osobiście dokonywać w nich płatności na rzecz miasta. Do mieszczących się na parterze punktów kasowych została wyznaczona specjalnie oznaczona trasa dojścia, aby osoby korzystające z kas nie poruszały się po innych rejonach budynku, bowiem nadal obowiązują rygory związane z limitowaniem dostępu do poszczególnych biur. Osoby chcące skorzystać z punktów kasowych muszą posiadać zasłaniające usta i nos maseczki oraz jednorazowe rękawiczki ochronne. Otoczenie punktów kasowych jest regularnie dezynfekowane.
Mimo udostępnienia punktów kasowych władze miejskie apelują do tarnowian, aby w miarę możliwości korzystali z innych form regulowania należności na rzecz, które nie wymagają osobistego kontaktu, czyli przede wszystkim przy pomocy bankowości internetowej. Wpłat finansowych na rzecz miasta należy dokonywać na rachunki bankowe wskazane w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tarnowa w zakładce: „Numery kont bankowych”.