Przyjechał do Tarnowa i wygrał bilet do Szanghaju. Niecodzienne zawody w laboratorium „Azotów” [zdjęcia]

W tarnowskich zakładach Grupy Azoty S.A. odbyły się po raz pierwszy Eliminacje Krajowe WorldSkills Poland w kategorii technik laboratorium chemicznego. Zwycięzca dzisiejszych zmagań: Krzysztof Jasieński, będzie reprezentować Polskę na zawodach WorldSkills w Szanghaju w 2022 roku. Miejsce drugie zajęła Iwona Kupisz z tarnowskiego technikum, a trzecie Dawid Tabaka.

WorldSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenie, którego zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych, zwane potocznie „igrzyskami olimpijskimi zawodów branżowych”.
Głównym organizatorem zawodów był WorldSkills Poland we współpracy z Grupą Azoty S.A. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Do finału eliminacji zakwalifikowało się 6 zawodników z całej Polski. Na zawodników czekały 4 moduły praktycznych zadań w laboratorium, rozmowa kwalifikacyjna oraz rozmowa w języku angielskim. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwał 6-osobowy skład sędziowski.
Konkurs zakończyła ceremonia wręczenia medali i symbolicznego biletu do Szanghaju, która odbyła się w hali półtechnik w CBR Grupy Azoty.

„Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w dzisiejszym wydarzeniu – podkreśla Minister Rozwoju, Pracy i Technologii, wicepremier Jarosław Gowin. – Eliminacje WorldSkills Poland 2021 to kolejny krok w promocji nowoczesnego kształcenia branżowego i ogromna szansa dla uczniów i studentów w rozwoju praktycznych umiejętności, tak potrzebnych w życiu zawodowym. Dla wielu będzie to pierwsza w życiu okazja, aby sprawdzić swoje kompetencje w warunkach zbliżonych do przyszłego miejsca pracy.

Fot. Artur Gawle

Start typing and press Enter to search

Send this to a friend